You are using an older browser. Most features of this Web Gallery are not available.

 

biografie

galeria obrazów

  

 

krzysztof żyngiel (1982 - )

 

Krzysztof Bogusław Żyngiel urodził się 02.09.1982 roku w Częstochowie.
Już od najmłodszych lat rysował i malował oraz wykonywał swoje pierwsze prace rzeźbiarskie. Brał udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych, zdobywając nagrody w konkursach narodowych i międzynarodowych.
W 2006 roku ukończył Akademię im.Jana Długosza w Częstochowie, zdobywając tytuł mgr sztuki artysta plastyk. Dyplom ukończył z wyróżnieniem.
W 2009 roku Krzysztof Żyngiel zaliczony został do jednego z trzynastu najpopularniejszych malarzy młodego pokolenia.
"Obrazy bogate są w symbolikę, zwroty pisane po łacinie dopowiadają narracje i sprawiają, że możemy odbierać prace na wielu poziomach.
Wizerunki demonicznych kobiet występujących na płótnach symbolizują podwalinę budowli wyimaginowanych miast. Obumarłe postacie przeplatające się z żywymi symbolizują triumf życia nad śmiercią. Dopracowanie szczegółów, kunsztu artystycznego niesamowita wyobraźnia i cierpliwość przypominają mi samego siebie. Jestem dumny z tego, że w moim rodowym mieście narodził się fantasta, o którym mam nadzieję nie jedno usłyszymy."
Tomasz Sętowski Częstochowa 10.05.2006 rok

Ponadto artysta wystawia swoje prace w kraju jak i za granicą: Polska, Afryka, Turcja, USA, Włochy. Prace często znajdują się u wielu prywatnych kolekcjonerów z całego świata w tym ludzi z Show- biznes.

Więcej o twórczości artysty znajdziecie Państwo, odwiedzając jego stronę www.krzysztofzyngiel.com e-mail kzyngiel@wp.pl Po przez stronę internetową można kupić i zamówić prace.

 

 


 

żyngiel krzysztof

krzysztof żyngiel

do biografii